www.nowawies.pl

:: KSIĘŻNICZKA SARA W TEATRZE RAMPA
Wiadomość dodana przez: Arek (2014-03-17 21:33:56)

Dnia 5 marca 2014 roku klasy IVa i Vb wybrały się na wycieczkę do Teatru Rampa na przedstawienie musicalowe pt. „Księżniczka Sara” w reż. Teresy Kurpias-Grabowskiej Teatru Muzycznego Tintilo. Zbiórka przed szkołą odbyła się o godz. 7.50, natomiast autokar odjechał około 8.00.
Wszystkie dzieci zapewne pamiętają postać Małej Księżniczki znanej autorki Frances Hogdson Burnett.

Spektakl opowiada historię dziewczynki, która dorastała w Indiach w dostatku pod czułą opieką ojca. Sytuacja głównej bohaterki ulega zmianie, kiedy jej tata – kapitan Crewe zostaje powołany na front i oddaje swoją ukochaną córkę pod opiekę do londyńskiej „Wzorowej Pensji dla Panien”. Po otrzymaniu widomości o śmierci kapitana właścicielka pensji panna Minchin sprowadza Sarę do roli posługaczki. Główna bohaterka przyjmuje nową sytuację z odwagą. Udowadnia, że pomimo różnych kolei losu (raz była bogata, raz biedna) warto pozostać uczciwą i wrażliwą osobą na cierpienie innych ludzi.

Po przedstawieniu aktorzy zapraszali nas na obóz aktorski i na przesłuchania do następnego spektaklu . Wszyscy zrobili wielkie oczy i pomyśleli: „To moja szansa na lepsze jurto”. Do szkoły wróciliśmy o godz. 12.30. Uważam, że musical był jednym z lepszych, które widziałam. Ukazał, że bogactwo i pozycja społeczna czynią życie łatwiejszym, ale nie są najważniejszymi wartościami, bo rzeczy materialne można łatwo stracić, a to jacy jesteśmy pozostaje na zawsze. Bardzo podobało mi się to, że w spektaklu występowało dużo dzieci . Dziewczynka, która grała Sarę świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. Sama chciałabym zostać aktorką, tak jak te małe dziewczynki.

Aleksandra Grzejszczak, klasa Vb
adres tej wiadomości: www.nowawies.pl/news.php?id=3098