www.nowawies.pl

:: 2014 – rok czytelnictwa
Wiadomość dodana przez: Arek (2014-03-26 22:57:49)

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi wzięli udział w III edycji konkursu Cały powiat czyta dzieciom. W tym roku dzieci miały przygotować wybrany wiersz Jana Brzechwy. Doskonale wiemy, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa umiejętność czytania.Zachęcamy więc rodziców, babcie, dziadków, dzieci i ich starsze rodzeństwo do czytania książek, gdyż systematyczne czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i poprawne pisanie wyrazów. Doskonali formułowanie zdań i całych wypowiedzi. Poza tym rodzice łatwiej nawiązują bliskie kontakty ze swoimi dziećmi, co powoduje, że czują się one ważne i potrzebne. Jeżeli  przyzwyczaimy dzieci do czytania będą one czytać zawsze. A szczególnie jest to ważne w roku 2014, który ogłoszono rokiem czytelnictwa.
W szkolnym etapie pięknego czytania wzięło udział 9 dzieci, które reprezentowały swoje klasy:
1.    Emilia Gąsowska
2.    Marta Szymanek
3.    Adam Dzieciuch
4.    Jan Antoniewicz
5.    Julia Dobrzyńska
6.    Igor Perliński
7.    Julia Jeż
8.    Kinga Rutkowska
9.    Ola Krawczuk
Spośród nich na spotkaniu w bibliotece 25.III.2014r.jury w składzie: Hanna Majkowska i Monika Kamińska wybrało 3 uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w gminnym etapie konkursu 31.III.2014r. w Publicznej Bibliotece w Komorowie. Są to:
1.    Jan Antoniewicz z klasy IIa
2.    Julia Jeż z klasy IIIa
3.    Kinga Rutkowska z klasy IIIb.
Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że ich płynne i barwne czytanie spodoba się jury i wrócą do szkoły z nagrodami, tak jak uczniowie biorący udział w poprzedniej edycji konkursu.

Organizator konkursu na terenie szkoły
Hanna Majkowska


adres tej wiadomości: www.nowawies.pl/news.php?id=3099